کد مطلب: 1511   |    تاریخ انتشار: ۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸:۲۷
مجموعه تفریحی ، گردشگری و هوانوردی زرقان که در فرودگاه شهر زرقان مستقر است عامل مهمی برای جذب گردشگر درکشور...

به گزارش زرقان ما ؛ این مجموعه با قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت شیراز به تخت جمشید می تواند عامل مهمی برای جذب گردشگر تلقی شود.

 

مجموعه یاد شده متعلق به شرکت فرودگاه های کشور است وهم اکنون توسط بخش خصوصی و تحت کنترل و مدیریت اداره کل فرودگاه های استان فارس اداره می شود.

 

وسعت این مجموعه حدود شش هکتار و دارای یک باند خاکی ، یک باند آسفالت ، حدود یک هزار مترمربع آشیانه ساختمان اداری و یک مهمانسراست و این فرودگاه برای برگزاری نمایشگاه هواپیماهای فوق سبك استفاده ميشود و همچنین مجتمع های تفریحی و گردشگری از قبیل :پیست كارتینگ،زمین پینت بال،رستوران،كافی شاپ و مجتمع های اقامتی نیز در این فرودگاه راه اندازی شده است.

 

هم اکنون چهارفروند هواپیما درفرودگاه زرقان ، پروازهای آموزشی و تفریحی انجام می دهند و انجام پروازهای تفریحی که هم اکنون درا ین فرودگاه بر فراز مکان های تاریخی این منطقه شامل تخت جمشید ، نقش رستم ، نقش رجب ، پاسارگاد ، بندامیر ، شهر استخر ، کاروان سرای سعادت شهر انجام می شود می تواند رونق بیشتری را در صنعت گردشگری این استان به دنبال داشته باشد.

 

علاوه بر این دیدن زیبای هایی مناطق طبیعی گردشگری مانند آبشار مارگون ، بهشت گمشده ،سد درودزن ،سد ملاصدرا و سه تخت گزین از آسمان می تواند زیبایی های این مناطق را در چشم گردشگران دوچندان کند.

 

این پروازها موجب شده است تا مناطقی مانند دریاچه طشک نی ریز که تا پیش از این به عنوان مناطق گرشگری مطرح نبودند بیشتر به مردم شناخته شوند.

 

z-389-2 photo_2016-12-05_09-59-09 photo_2016-12-05_09-58-59 photo_2016-12-05_09-59-11 photo_2016-12-05_09-59-06

تازه ترین مطالب