کد مطلب: 1399   |    تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵:۴۱
امام جمعه لپویی گفت:یکی از راههای تحقق عدالت اجتماعی مبارزه با ظلم و فساد است و برخورد با ظلم و فساد در میان...

به گزارش زرقان ما ؛ حجت الاسلام و المسلمين دهقان امام جمعه لپویی در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره اهمیت انقلاب اسلامی گفت :  ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران از شیطان پیروی نکرده اند و پیروی نخواهند کرد.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش گفت : رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار بیان کردند که هدف از عدالت اجتماعی، برداشتن فاصله های میان مردم است که البته در این زمینه کم‌کاری و عقب‌ماندگی داریم و آن کاری که باید انجام بگیرد.

 

خطیب نماز جمعه لپویی ادامه داد :یکی از راههای تحقق عدالت اجتماعی مبارزه با ظلم و فساد است و برخورد با ظلم و فساد در میان کارگزاران حکومتی باید شدیدتر و جدی‌تر از بقیه موارد باشد .

 

وی با اشاره به همین موضوع تاکید کرد : عدالت معنای وسیع و گسترده‌ای دارد، هم در سطح جامعه است هم در سطح بین‌الملل؛ هم بُعد سیاسی دارد و هم اقتصادی؛ و در همه‌ی اینها یک ارزش مطلق هم هست؛ یعنی ارزش‌های دیگر نسبی هستند و عدالت مطلق است.

 

امام جمعه لپویی با بیان اینکه عدالت در جامعه لازم است گفت : باید با فساد مبارزه شود، با ظلم مبارزه شود، البته خیلی سخت است و فساد همچون اژدهای هفت‌سر افسانه ها است که از بین بردن آن به راحتی امکان پذیر نیست که یک سرش را که می‌زنی با شش سر دیگر حرکت می‌کند، اما از بین بردنش آسان نیست.

 

حجت الاسلام و المسلمين دهقان درپایان خطبه گفت : همه‌ی مدت حکومت امیرالمؤمنین(ع) تقریباً به این مقوله‌ی مهم گذشت و البته تمام هم نشد و برخورد با ظلم و فساد در میان کارگزاران حکومتی، باید جدی و شدت عمل با آنها بیشتر باشد.

تازه ترین مطالب