کد مطلب: 1275   |    تاریخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷:۰۰
همایش تجلیل از روحانیون معمر استان فارس با عنوان «هادیان نور» روز پنج‌شنبه در شیراز برگزار شد.

به گزارش زرقان ما به نقل از روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان فارس ، همایش تجلیل از روحانیون معمر استان فارس با عنوان «هادیان نور» با حضور جمعی از علما و روحانیون معمر استان و خانواده آنان روز پنج‌شنبه در شیراز برگزار شد.


در این همایش آیت الله دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (علیه‌السلام) و حجت الاسلام و المسلمین مدنی مدیر جامعه الزهرا(س) به سخنرانی پرداختند.


همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسام افروز، معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات در این همایش ضمن قدردانی از حضور روحانیون و خانواده‌های معززشان و تشکر از تلاش مرکز خدمات فارس جهت برگزاری این همایش و گردهمایی گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش تکریم عالمان بزرگواری است که عمر خود را در ترویج دین مبین اسلام صرف کرده‌اند.


وی گفت: علما و معمرین بدون چشم‌داشتی برای تبلیغ مکتب اهل‌بیت(ع) تلاش کرده و در این راه سختی‌های بسیاری کشیده‌اند و مردم هم آنها را چراغ راه خود می‌دانستند و می‌دانند، لذا ما بر خود لازم می‌دانیم از تک تک شما عزیزان قدردانی کنیم.


معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات نقش همسران روحانیون را در حمایت از آنها مهم برشمرد و افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش تجلیل از همسران شما بزرگواران است که در همراهی با شما در سختی‌ها و مشکلات و نا ملایمتی‌ها، صبر و شکیبایی داشتند تا شما بتوانید وظایف مهم خود را به خوبی انجام دهید.


وی هدف دیگر این همایش را انتقال تجربه بیان کرد و افزود: تجربیات شما در تبلیغ علوم دینی بسیار گران‌سنگ است و نسل جوان باید از مجاهدت‌ها و زحمات شما مطلع شود و ما امیدواریم با برگزاریم این همایش‌ها گام مؤثری در انتقال تجربیات شما برداشته باشیم.


در ابتدای همایش نیز حجت الاسلام و المسلمین عباسپور مدیر مرکز خدمات استان ضمن خوش آمد گویی به حضار و مدعوین بیان کرد: خداوند متعال را سپاسگزارم که در این روز به ما توفیق داد که در خدمت سربازان حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) که عمر خود را در خدمت‌گزاری به دین و شریعت، اسلام و قرآن صرف کرده‌اند باشیم.


مباحثه عالمانه بین چند تن از معنونین استان یکی دیگر از برنامه‌های این همایش بود. در این مباحثه حجج اسلام و المسلمین مرادی امام جمعه شهرک‌های غرب شیراز، رضوی اردکانی محقق، مؤلف و امام جمعه موقت شیراز، موحد امام جمعه شهر زرقان فارس و عدالت مدیر کل جذب ظرفیت‌های مرکز خدمات در موضوعات "بازنشستگی در اسلام و تبلیغ دین" و "نقش روحانیون در جبهه‌های حق علیه باطل و دفاع از میهن اسلام" به گفتگو پرداختند و به سؤالات مطرح شده پاسخ دادند.

تازه ترین مطالب